Logo Gold partner
GOLD PRODEJNA
Partner České zbrojovky, a. s.

SWAROVSKI

Tyto stránky obsahují zboží, které je dle zákona o regulaci reklamy určeno ke shlédnutí pouze subjektům splňujícím podmínky zákona č. 119/2002 Sb. o střelných zbraních a střelivu.

Stiskem tlačítka Souhlasím potvrzujete, že jste jste osoba starší 18 let či právnická osoba.

Puškohledy Swarovski Z6

V poslední době se v souvislosti s uvedením nové řady puškohledů Z6 od firmy Swarovski Optik na trh objevilo velké množství otázek směřujících k technickému řešení, ale především k výhodám, které tyto puškohledy přinášejí pro své uživatele.

Co to je 6násobný zoom?
Puškohledy s variabilním zvětšením, které byly doposud vyráběny, nabízely svým uživatelům 3násobný (např. 3-9x nebo 4-12x, vesměs s tubusem o průměru 1″) nebo 4násobný zoom (např. 1,5-6x, 2,5-10x nebo 3-12x, v tubusech o průměru 30 mm). Všichni světoví výrobci špičkové optiky se snažili vyrobit puškohled s větším zoomem, a tím nabídnout zákazníkům puškohled s velkým rozsahem. Firmě Swarovski Optik se podařilo v letošním roce uvést do prodeje řadu puškohledů Z6, která disponuje 6násobným zoomem!

Co to znamená?
Díky nové převratné konstrukci přichází řada, která začíná naháňkovým puškohledem 1-6x24.
Tento puškohled nabízí při nejmenším zvětšení nepřekonatelné zorné pole 42,5 m na 100 m a současně v případě potřeby možnost využít zvětšení 6 ×.
Jako univerzální byl donedávna označován puškohled 1,5-6x42. V řadě Z6 nabízíme puškohled 1,7-10x42, který má při nejmenším zvětšení zorné pole 25,2 m na 100 m, ale především je možno ho využít pro střelbu na větší vzdálenosti při zvětšeních až do 10 ×.
Za skutečně univerzálním je pak možno označit nový puškohled 2-12x50. Jeho možnosti použití jsou nesmírně široké, při vynikající světelnosti máme puškohled se zvětšením až do 12 × a současně je možné ho díky obrovskému zornému poli (21 m na 100 m při zvětšení 2 ×, pro srovnání puškohledy 3-12x mají při zvětšení 3 × zorné pole cca 11–12 m) použít při naháňkovém způsobu lovu.

Větší bezpečnost.
Řada Z6 je pro větší bezpečnost střelců vyráběna se zvětšeným odstupem oka od puškohledu (na vzdálenost 95 mm). U modelu 1-6x24 EE je pro účel lovu zbraněmi velkých kalibrů (tropické lovy) vzdálenost oka upravena na 120 mm!

Provedení Z6i – s osvětleným bodem.
I v této oblasti přichází firma Swarovski Optik s převratnými patenty. Ovládání a regulace intenzity osvětlení záměrné osnovy (oranžový bod) je nově umístěno do integrované jednotky na okuláru puškohledu. Toto provedení je maximálně odolné proti poškození, přitom svou výškou nepřesahuje krytku rektifikačního mechanismu a nepřekáží střelci ve výhledu. Ovládání je plně digitální, zapíná se přepínačem umožňujícím zapnutí do jednoho ze dvou režimů – denní pro velký jas bodu a noční pro malý jas. Vlastní jemná regulace se pak provádí pomocí dvou tlačítek (podobně jako na televizním ovladači). Jednotka disponuje paměťovou funkcí nastavení pro každý z režimů. Pro ochranu baterie před vybitím jsou nastaveny automatické vypínací časy – na 3 hodiny v denním režimu a na 5 hodin v nočním režimu. Pro každý model je nabízeno několik typů záměrných osnov.

Uživatelské výhody.
Základní vlastností této revoluční novinky je absolutní univerzálnost puškohledů. Současně je zajištěna větší bezpečnost střelce a díky novému způsobu ovládání osvětlení záměrné osnovy i velmi příjemné používání. To vše při zachování kvality brilantní optiky Swarovski, při zachování rozměrů (tubus o průměru 30 mm nebo stále více žádaná šína Swarovski Rail) a hmotnosti do 500 g.
Řada Z6 bez osvětlené osnovy byla do prodeje uvedena v lednu 2008, řada Z6i s osvětlenou osnovou přijde na pulty prodejen v celé Evropě začátkem dubna 2008.