Logo Gold partner
GOLD PRODEJNA
Partner České zbrojovky, a. s.

NOVÉ DALEKOHLEDY

Tyto stránky obsahují zboží, které je dle zákona o regulaci reklamy určeno ke shlédnutí pouze subjektům splňujícím podmínky zákona č. 119/2002 Sb. o střelných zbraních a střelivu.

Stiskem tlačítka Souhlasím potvrzujete, že jste jste osoba starší 18 let či právnická osoba.

Swarovski EL
Swarovski SLCnew
Swarovski Habicht
Swarovski Pocket
Příslušenství k dalekohledům Swarovski
Přehled dalekohledů Swarovski

Fomei • Kahles • Leupold • Meopta - MeoPro • Meopta - Meostar • Nikon • Pulsar • Swarovski • VŠECHNO

NOVÉ DALEKOHLEDY

značkamodelpopiscenasklademkoupit
Fomei8x56 Foreman XLDNová generace populárních loveckých dalekohledů s průměrem objektivu 56mm VíceFOREMAN PRO XLD vyniká skvělou ergonomií a světelností i za zhoršených světelných podmínek.Méně10 490 Kč
 ks
Fomei8x52 Foreman PRO XLD OY2715Nová generace loveckých dalekohledů FOMEI FOREMAN PRO XLD je vyvinuta se Vícezaměřením na maximální využití při pozorování za soumraku, za šera nebo v obtížných světelných podmínkách. Hlavní výhodou je vynikajicí ovladatelnost a světelný výkon optické soustavy.Méně8 490 Kč
 ks
Fomei10x25 Beater OY1713Dalekohledy lineární DCF konstrukce. Silné, tmavě zelené pogumování a Vícepolycarbonové tělo dalekohledu zaručuje odolnost dalekohledu při každodenním používání.

Dalekohledy jsou odolné proti prachu a vodě. Tubus je plněn suchým dusíkem, to zajišťuje nejen odolnost proti vniknutí vody, ale i zabránění orosení optiky při náhlé změně teploty. Řada BEATER DCF je vybavena celoskleněnou optikou, hranoly jsou vyrobeny z Bak4 skla. Čočky jsou opatřeny antireflexní vrstvou (FMC-FaseMultiCoated) v temně zeleném provedení. Očnice dalekohledu jsou vybaveny Twist-Up očnicí, která zajišťuje pohodlné pozorování i při použití brýlí.Méně
2 650 Kč
 ks
Fomei10x26 DCF OY1101Lehké a rozměrově malé kompaktní dalekohledy FOMEI jsou vybaveny velmi Vícekvalitní optickou výbavou. Přes své malé rozměry se tento dalekohled vyznačuje velmi dobrou světelností a kvalitním obrazem. Kompaktní rozměry usnadňují jejich použití jak při sportu a turistice, tak při společenských událostech nebo v divadle. Dobré pozorovací vlastnosti jsou zabezpečeny celoskleněnou optikou s BK7 hranolem a antireflexní vrstvou (MC - MultiCoated).Méně1 090 Kč
 ks
Fomei10x26 OY1843Dalekohled pro universální použití na vycházky, sport, turistiku, architekturu Vícea pod. Tělo dalekohledu je vyrobeno z polycarbonátu, to zajišťuje jeho nízkou hmotnost, ale přesto tuhost. Povrchová úprava čoček MC-multicoating a hranoly z BaK4 materiálu poskytují správnou světejnost i hranovou ostrost obrazu. Dalekohled je plněn suchým dusíke, to zajišťuje jeho voděodolnost a prachuvzdornost, zároveň zabraňuje orosení optiky při změně teploty.Kompaktní design dalekohledu společně s dostatečně velkým centrálním ovládáním ostření umožňuje dalekohled používat i bez problému i v rukavicích. Očnice Twist-Up umožňují používat dalekohled i s brýlemi.Méně1 650 Kč
 ks
FomeiBeater 8x32 OY1712Dalekohledy se silným, tmavě zeleným pogumováním. Polycarbonové tělo Vícedalekohledu zaručuje odolnost při každodenním používání. Dalekohled je voděodolný a prachuvzdorný. Tubus je plněný suchým dusíkem, to zajišťuje nejen odolnost proti vniknutí vody, ale i zabránění orosení optiky při náhlé změně teploty. Řada HUNTER II - BEATER je vybavena celoskleněnou optikou, hranoly jsou vyrobeny z Bak4. Čočky jsou opatřeny antireflexní vrstvou (FMC - FullyMultiCoated) v temně zeleném provedení. Dalekohled je dodáván včetně pouzdra a popruhu.
Zvětšení 8x
Průměr objektivu 32 mm
Zorný úhel 7,4˚
Zorné pole v 1000m 129 m
Minimální ostřicí vzdálenost 2 m
Relativní světelnost 16
Optický výstup 4 mm
Sklo hranolu BaK4
Úprava čoček FMC
Stativový závit ano
Šířka 118 mm
Délka 129 mm
Hmotnost 554 gMéně
3 190 Kč
 ks
FomeiZCF 8x40 OY1202Dalekohledy se silným zeleno-černým pogumováním, které napomáhá ochraně Vícepři nárazu a maskuje proti vizuálnímu zpozorování. Nové zakrytování konstrukce mechaniky ostření a okulárů dalekohledů zvýrazňuje moderní design. Všechny modely ZCF mají stativový závit, který umožňuje připevnění dalekohledu ke stativu pro pohodlnější sledování pozorovaných objektů. Ovládací prvek centrálního ostření je vyroben tak, aby jej bylo možné obsluhovat i v rukavicích. Řada TERRA je vybavena celoskleněnou optikou s hranolem, při jehož výrobě je použito zušlechtěné optické sklo BK7, čočky jsou opatřeny antireflexní vrstvou (FC - FullyCoated) v temně zeleném provedení. Dalekohled je dodáván včetně pouzdra a popruhu.
Zvětšení 8x
Průměr objektivu 40 mm
Zorný úhel 8,2 °
Zorné pole v 1000m 143 m
Minimální ostřicí vzdálenost 6,5 m
Relativní světelnost 25
Optický výstup 5 mm
Sklo hranolu BK7
Úprava čoček FC
Stativový závit ano
Šířka 180 mm
Délka 145 mm
Hmotnost 740 gMéně
1 590 Kč
 ks
FomeiBeater 8x42 OY1704Dalekohledy moderní HP konstrukce. Silné, tmavě zelené pogumování a Vícepolycarbonové tělo dalekohledu zaručuje jeho odolnost při každodenním používání. Dalekohled je voděodolný a prachuvzdorný. Tubus je plněný suchým dusíkem, to zajišťuje nejen odolnost proti vniknutí vody, ale i zabránění orosení optiky při náhlé změně teploty.
Řada HUNTER II - BEATER je vybavena celoskleněnou optikou, hranoly jsou vyrobeny z Bak4. Čočky jsou opatřeny vícenásobnou antireflexní vrstvou (FMC - Fully MultiCoated) v temně zeleném provedení. Dalekohled je dodáván včetně pouzdra a popruhu.
Zvětšení 8x
Průměr objektivu 42 mm
Zorný úhel 6,5 °
Zorné pole v 1000m 129 m
Minimální ostřicí vzdálenost 2 m
Relativní světelnost 27,6
Optický výstup 5,1 mm
Sklo hranolu BaK4
Úprava čoček FMC
Stativový závit ano
Šířka 127 mm
Délka 137 mm
Hmotnost 665 gMéně
3 550 Kč
 ks
FomeiBird 10x42 OY1844Dalekohled pro univerzální použití na výlety, sport, turistiku, architekturu a Vícepod. Tělo dalekohledu je vyrobeno z polycarbonátu, to zajišťuje jeho nízkou hmotnost, ale přesto tuhost. Povrchová úprava čoček MC-multicoating a hranoly z BaK4 materiálu poskytují správnou světelnost i hranovou ostrost obrazu. Dalekohled je plněn suchým dusíkem, je voděodolný a prachuvzdorný, zároveň zabraňuje orosení optiky při změně teploty. Kompaktní design dalekohledu společně s dostatečně velkým centrálním ovládáním ostření umožňuje dalekohled používat bez problému i v rukavicích. Očnice Twist-Up umožňují používat dalekohled i s brýlemi. Dalekohled je dodáván včetně pouzdra a popruhu.
Zvětšení 10x
Průměr objektivu 42 mm
Zorný úhel 5,6°
Zorné pole v 1000m 98 m
Minimální ostřicí vzdálenost 4 m
Relativní světelnost 17,6
Optický výstup 4,2 mm
Sklo hranolu BaK4
Úprava čoček MC
Stativový závit ano
Šířka 175 mm
Délka 145 mm
Hmotnost 655 gMéně
2 760 Kč
 ks
FomeiBeater 10x42 OY1705Dalekohledy moderní HP konstrukce. Silné, tmavě zelené pogumování a Vícepolycarbonové tělo dalekohledu zaručuje jeho odolnost při každodenním používání. Dalekohled je voděodolný a prachuvzdorný. Tubus je plněný suchým dusíkem, to zajišťuje nejen odolnost proti vniknutí vody, ale i zabránění orosení optiky při náhlé změně teploty.
Řada HUNTER II - BEATER je vybavena celoskleněnou optikou, hranoly jsou vyrobeny z Bak4. Čočky jsou opatřeny vícenásobnou antireflexní vrstvou (FMC - Fully MultiCoated) v temně zeleném provedení. Dalekohled je dodáván včetně pouzdra a popruhu.
Zvětšení 10x
Průměr objektivu 42mm
Zorný úhel 5,5 °
Zorné pole v 1000m 101 m
Minimální ostřicí vzdálenost 2 m
Relativní světelnost 17,6
Optický výstup 4,1 mm
Sklo hranolu BaK4
Úprava čoček FMC
Stativový závit ano
Šířka 127 mm
Délka 137 mm
Hmotnost 680 gMéně
3 790 Kč
 ks
FomeiLeader 10x42 SE OY2705Speciální edice dalekohledu. Dalekohled LEADER SE je určen pro turistiku a volný Vícečas. Povrchová úprava čoček FMC zajišťuje vysokou ostrost a světelnost optiky dalekohledu v kategorii High resolution. Hranoly, vyrobené z materiálu BaK4, jsou rovněž opatřeny povrchem Phase coating. Konstrukce optické soustavy zajišťuje široký úhel záběruMéně3 990 Kč
 ks
FomeiTerra 7x50 OY1311Dalekohledy se silným zeleno-černým pogumováním, které napomáhá ochraně Vícepři nárazu a maskuje proti vizuálnímu zpozorování. Nové zakrytování konstrukce mechaniky ostření a okulárů dalekohledů zvýrazňuje moderní design. Všechny modely ZCF mají stativový závit, který umožňuje připevnění dalekohledu ke stativu pro pohodlnější sledování pozorovaných objektů. Ovládací prvek centrálního ostření je vyroben tak, aby jej bylo možné obsluhovat i v rukavicích. Řada TERRA je vybavena celoskleněnou optikou s hranolem, při jehož výrobě je použito zušlechtěné optické sklo BK7, čočky jsou opatřeny antireflexní vrstvou (FC - FullyCoated) v temně zeleném provedení. Dalekohled je dodáván včetně pouzdra a popruhu.
Zvětšení 7x
Průměr objektivu 50 mm
Zorný úhel 6,8 °
Zorné pole v 1000m 119 m
Minimální ostřicí vzdálenost 8 m
Relativní světelnost 50
Optický výstup 7,1 mm
Sklo hranolu BK7
Úprava čoček FC
Stativový závit ano
Šířka 190 mm
Délka 180 mm
Hmotnost 750 gMéně
1 690 Kč
 ks
FomeiBeater 7x50 OY1714Dalekohledy se silným zelenočerným pogumováním. Kovové tělo dalekohledu Vícezaručuje odolnost dalekohledu při každodenním používání. Dalekohled je voděodolný a prachuvzdorný. Tubus je plněný suchým dusíkem, to zajišťuje nejen odolnost proti vniknutí vody, ale i zabránění orosení optiky při náhlé změně teploty. Konstrukce dalekohledu umožnila zajistit nízkou váhu a jeho štíhlý design, šikmé očnice zabraňují pronikání bočního světla do oka pozorovatele.
Řada HUNTER II - BEATER je vybavena celoskleněnou optikou, hranoly jsou vyrobeny z Bak4. Čočky jsou opatřeny antireflexní vrstvou (FMC - Fully MultiCoated) v temně zeleném provedení. Dalekohled je dodáván včetně pouzdra a popruhu
Zvětšení 7x
Průměr objektivu 50 mm
Zorný úhel 5,7°
Zorné pole v 1000m 100 m
Minimální ostřicí vzdálenost 4 m
Relativní světelnost 51
Optický výstup 7,1 mm
Sklo hranolu BaK4
Úprava čoček FMC
Stativový závit ano
Šířka 195 mm
Délka 185 mm
Hmotnost 890 gMéně
2 890 Kč
 ks
FomeiLeader 7x50 RNV OY2304Černě pogumované dalekohledy pro sledování i za zhoršených světelných Vícepodmínek. Konstrukce optiky Leader R dokáže využít i zbytkového světla, proto je možné s nimi pozorovat i za šera a v jasné noci. Uplatní se všude tam, kde pozorovatel požaduje vysokou světelnost obrazu a velké zvětšení. Jsou vhodné pro myslivost, turistiku, ale i k pozorování noční oblohy. V řadě dalekohledů LEADER R je při výrobě hranolu použito speciální vícepropustné optické sklo Bak4, čočky K4 jsou ošetřeny vícenásobnou antireflexní vrstvou (SMC - SuperMultiCoated). Precizní, zcela plynule se pohybující mechanika dalekohledu umožňuje ostření také v rukavicích. Dalekohled je dodáván včetně pouzdra a popruhu.
Zvětšení 7x
Průměr objektivu 50 mm
Zorný úhel 7,1 °
Zorné pole v 1000m 124 m
Minimální ostřicí vzdálenost 8 m
Relativní světelnost 51
Optický výstup 7,1 mm
Sklo hranolu BaK4
Úprava čoček SMC
Stativový závit ano
Šířka 180 mm
Délka 166 mm
Hmotnost 810 gMéně
3 790 Kč
 ks
FomeiLeader 7x50 RWP OY2305Parametry jako model 7x50 Leader RNV "Night Vision". Dalekohled v této verzi Více(WaterProof) je voděodolný a prachuvzdorný, plněný suchým dusíkem. To zabraňuje nejen průniku vody a vlhkosti do optiky dalekohledu, ale také jejímu orosení při změně teploty. Černě pogumované dalekohledy pro sledování i za zhoršených světelných podmínek. Konstrukce optiky Leader R dokáže využít i zbytkového světla, proto je možné s nimi pozorovat i za šera a v noci. Uplatní se všude tam, kde pozorovatel požaduje vysokou světelnost obrazu a velké zvětšení. Jsou vhodné pro myslivost, turistiku, ale i k pozorování noční oblohy. V řadě dalekohledů LEADER R je při výrobě hranolu použito speciální vícepropustné optické sklo Bak4, čočky K4 jsou ošetřeny vícenásobnou antireflexní vrstvou (SMC - SuperMulti- Coated). Precizní, zcela plynule se pohybující mechanika dalekohledu umožňuje ostření také v rukavicích. Dalekohled je dodáván včetně pouzdra a popruhu.
Zvětšení 7x
Průměr objektivu 50 mm
Zorný úhel 6,4 °
Zorné pole v 1000m 112 m
Minimální ostřicí vzdálenost 8 m
Relativní světelnost 50
Optický výstup 7,1 mm
Sklo hranolu BaK4
Úprava čoček SMC
Stativový závit ano
Šířka 185 mm
Délka 185 mm
Hmotnost 900 gMéně
5 990 Kč
 ks
FomeiLeader 8x50 WR OY2702Dalekohled pro nejnáročnější uživatele vhodný pro lov, sport i turistiku. VíceKonstrukce těla dalekohledu zajišťuje voděodolnost optiky proti dešti a ponoření do vody (1m/30 minut). Plnění suchým dusíkem zabraňuje orosení vnitřní strany optiky při náhlé změně teploty. Povrchová úprava čoček Water Resistant Coating zvyšuje pozorovací komfort. Tato speciální úprava odpuzuje vodu a zabraňuje zachycení nečistot na skle optiky. To je zvláště důležité při náročném loveckém pozorování. Pro ostření je použita mechanika DUAL FOCUS, kde ostření i dioptrická korekce jsou osazeny na jeden ovládací prvek, který se snadno ovládá a zajišťuje. To zabraňuje samovolnému přeostření dalekohledu. Dalekohled je vybaven bohatým příslušenstvím: pouzdro, popruh, čisticí hadřík.

Tělo dalekohledu je vyrobeno tak, že jeho rozměry jsou blízké dalekohledům s objektivy 42mm, ovšem zde jsou použity objektivy s průměrem 50mm. Světelnost a optické vlastnosti soustavy jsou stéjné jako u dalekohledů s 50mm objektivem. Dalekohled je však lehčí a menší.


Zvětšení 8x
Průměr objektivu 50 mm
Zorný úhel 5,6°
Zorné pole v 1000m 98 m
Minimální ostřicí vzdálenost 3,5 m
Relativní světelnost 39
Optický výstup 6,25 mm
Sklo hranolu BaK4
Úprava čoček SMC WR
Stativový závit ano
Šířka 140 mm
Délka 170 mm
Hmotnost 800 gMéně
5 890 Kč
 ks
FomeiForeman 8x52 OY2710Exklusivní řada loveckých dalekohledů FOMEI FOREMAN je vyráběna za použití Vícemateriálů nejvyšších kvalitativních parametrů. Všechny čočky objektivů i okulárů dalekohledu jsou opatřeny speciálními antiodraznými vrstvami HTC (High Transmission Coating). Hranoly dalekohledu jsou potaženy povlakem DEC (Dielectric Coating). Kombinace povlaků HTC/DEC zajišťuje maximální celkovou propustnost celé optické soustavy. Dalekohledy vynikají vysokou hranovou ostrostí obrazu a maximální celkovou propustností světla. To umožňuje používat dalekohledy i pro tzv. noční vidění. Vzhledem ke své vynikající světelné propustnosti využívají „zbytkového světla“ jsou tedy vhodné i pro noční pozorování zvěře, oblohy apod. Tam kde lidské oko vidí již pouze černý stín, jsou při pozorování dalekohledem FOMEI FOREMAN patrné i detaily. Tělo dalekohledu je plněno suchým dusíkem, což zabraňuje jeho orosení při náhlé změně teploty a také zajišťuje jeho voděodolnost (WATERPROOF). Dalekohled díky své robustní konstrukci se také řadí mezi dalekohledy , které mohou nést označení SHOCKPROOF ( nárazuvzdorné). Světelný průměr objektivů dalekohledu 52mm v kombinaci s použitým materiálem a technologiemi nabízejí skvělé optické vlastnosti při zachování nízké hmotnosti a kompaktních rozměrů.
Zvětšení 8x
Průměr objektivu 52mm
Zorný úhel 5,6 °
Zorné pole v 1000m 98 m
Minimální ostřicí vzdálenost 2,5 m
Relativní světelnost 45,25
Optický výstup 6,5 mm
Sklo hranolu BaK4
Úprava čoček DEC/HTC
Stativový závit ano
Šířka 127 mm
Délka 140 mm
Hmotnost 860 gMéně
7 950 Kč
 ks
Fomei8x56 OY1806Řada hranolových dalekohledů moderního designu je určená pro využití Vícepředevším při lovu. Silné zeleno-černé pogumování napomáhá ochraně při nárazu a maskuje proti vizuálnímu zpozorování. Optický vstup minimálně 56 mm zajišťuje vysokou světelnost dalekohledů. Řada FORESTER je vybavena celoskleněnou optikou s Bak4 hranolem, čočky jsou opatřeny antireflexní vrstvou (MC - MultiCoated) v temně zeleném provedení. Nové střechovité zakrytování konstrukce mechaniky ostření a okulárů dalekohledů umožňuje nosit dalekohled zavěšený na krku s osazenými krytkami i za mírného mrholení. Gumové očnice dalekohledu jsou pružné a umožňují jednoduché zhrnutí pro použití dalekohledu i s nasazenými brýlemi.Méně2 790 Kč
 ks
FomeiLeader 8x56 OY1851Dalekohled LEADER DCF FMC je určen pro náročné uživatele a profesionály. VícePovrchová úprava čoček FMC - Phase coating zajišťuje vysokou ostrost a světelnost optiky dalekohledu v kategorii High resolution. Hranoly vyrobené z materiálu BaK4 jsou rovněž opatřeny povrchem Phase coating. Konstrukce optické soustavy zajišťuje široký úhel záběru. Světelnost optiky Leader umožňuje pozorování i v nejnáročnějších podmínkách včetně nočního pozorování. Dioptrické nastavení je integrováno do centrálního ostření. To umožňuje snadnější a přesnější zaostření pro daného pozorovatele. Dalekohled ostří již od 3m !

Krytky dalekohledu jsou opatřeny praktickými úchyty, takže nehrozí jejich ztráta. Dalekohled je plněn suchým dusíkem, je voděodolný a prachuvzdorný. Při náhlé změně teploty nehrozí vnitřní rosení dalekohledu. Tělo dalekohledu je vyrobeno z polycarbonátu, který zajišťuje dokonalou pevnost těla. Dalekohled je opatřen masívním pogumováním, které jej chrání před poškozením. Dalekohled je dodáván včetně skořepinového pouzdra a popruhu.
Zvětšení 8x
Průměr objektivu 56 mm
Zorný úhel 6°
Zorné pole v 1000m 107 m
Minimální ostřicí vzdálenost 3 m
Relativní světelnost 49
Sklo hranolu BaK4
Úprava čoček FMC
Stativový závit ano
Šířka 148 mm
Délka 167 mm
Hmotnost 1055 gMéně
5 790 Kč
 ks
FomeiLeader 8x56 ED OY1861Vodotěsný, pogumovaný dalekohled vybavený optickou soustavou, sestavenou z ED Víceskleněných elementů pro maximální ostrost a světelnost. ED skla s extrémně malou disperzí výrazně eliminují barevnou vadu a dosahují prakticky ideálního zobrazení, světelnosti a hranové ostrosti obrazu.Dalekohled LEADER DCF PRO ED FMC je určen pro náročné uživatele a profesionály. Povrchová úprava čoček FMC - Phase coating zajišťuje vysokou ostrost a světelnost optiky dalekohledu v kategorii High resolution. Hranoly vyrobené z materiálu BaK4 jsou rovněž opatřeny povrchem Phase coating. Konstrukce optické soustavy zajišťuje široký úhel záběru. Světelnost optiky Leader umožňuje pozorování i v nejnáročnějších podmínkách včetně nočního pozorování. Dioptrické nastavení je integrováno do centrálního ostření. To umožňuje snadnější a přesnější zaostření pro daného pozorovatele. Dalekohled ostří již od 3m !

Krytky dalekohledu jsou opatřeny praktickými úchyty, takže nehrozí jejich ztráta. Dalekohled je plněn suchým dusíkem, je voděodolný a prachuvzdorný. Při náhlé změně teploty nehrozí vnitřní rosení dalekohledu. Tělo dalekohledu je vyrobeno z magnezia, které je pevnější než ocel, ale hmotnost má stejnou jako hliník. Dalekohled je opatřen masívním pogumováním, které jej chrání před poškozením. Dalekohled je dodáván včetně skořepinového pouzdra a širokého popruhu.
Zvětšení 8x
Průměr objektivu 56 mm
Zorný úhel 6,1°
Zorné pole v 1000m 107 m
Minimální ostřicí vzdálenost 3 m
Relativní světelnost 49
Optický výstup 7 mm
Sklo hranolu BaK4
Úprava čoček FMC - ED PRO
Stativový závit ano
Šířka 148 mm
Délka 167 mm
Hmotnost 1085 gMéně
9 390 Kč
 ks
FomeiLeader 10x50 RWP OY2406Parametry jako model 10x50 Leader RA. Dalekohled v této verzi (WaterProof) je Vícevoděodolný a prachuvzdorný, plněný suchým dusíkem. To zabraňuje nejen průniku vody a vlhkosti do optiky dalekohledu, ale také jejímu orosení při změně teploty. Černě pogumované dalekohledy pro sledování i za zhoršených světelných podmínek. Konstrukce optiky Leader R dokáže využít i zbytkového světla, proto je možné s nimi pozorovat i za šera a v noci. Uplatní se všude tam, kde pozorovatel požaduje vysokou světelnost obrazu a velké zvětšení. Jsou vhodné pro myslivost, turistiku, ale i k pozorování noční oblohy. V řadě dalekohledů LEADER R je při výrobě hranolu použito speciální vícepropustné optické sklo Bak4, čočky K4 jsou ošetřeny vícenásobnou antireflexní vrstvou (SMC - SuperMulti- Coated). Precizní, zcela plynule se pohybující mechanika dalekohledu umožňuje ostření také v rukavicích. Dalekohled je dodáván včetně pouzdra a popruhu.
Zvětšení 10x
Průměr objektivu 50 mm
Zorný úhel 6,5 °
Zorné pole v 1000m 114 m
Minimální ostřicí vzdálenost 9 m
Relativní světelnost 25
Optický výstup 5 mm
Sklo hranolu BaK4
Úprava čoček SMC
Stativový závit ano
Šířka 190 mm
Délka 190 mm
Hmotnost 950 gMéně
6 490 Kč
 ks
FomeiLeader 10x50 WR OY2703Dalekohled pro nejnáročnější uživatele vhodný pro lov, sport i turistiku. VíceKonstrukce těla dalekohledu zajišťuje voděodolnost optiky proti dešti a ponoření do vody (1m/30 minut). Plnění suchým dusíkem zabraňuje orosení vnitřní strany optiky při náhlé změně teploty. Povrchová úprava čoček Water Resistant Coating zvyšuje pozorovací komfort. Tato speciální úprava odpuzuje vodu a zabraňuje zachycení nečistot na skle optiky. To je zvláště důležité při náročném loveckém pozorování. Pro ostření je použita mechanika DUAL FOCUS, kde ostření i dioptrická korekce jsou osazeny na jeden ovládací prvek, který se snadno ovládá a zajišťuje. To zabraňuje samovolnému přeostření dalekohledu. Dalekohled je vybaven bohatým příslušenstvím: pouzdro, popruh, čisticí hadřík.

Tělo dalekohledu je vyrobeno tak, že jeho rozměry jsou blízké dalekohledům s objektivy 42mm, ovšem zde jsou použity objektivy s průměrem 50mm. Světelnost a optické vlastnosti soustavy jsou stéjné jako u dalekohledů s 50mm objektivem. Dalekohled je však lehčí a menší.
Zvětšení 10 x
Průměr objektivu 50 mm
Zorný úhel 5,3°
Zorné pole v 1000m 93 m
Minimální ostřicí vzdálenost 3,5 m
Relativní světelnost 25
Optický výstup 5 mm
Sklo hranolu BaK4
Úprava čoček SMC WR
Stativový závit ano
Šířka 140 mm
Délka 170 mm
Hmotnost 800 gMéně
6 490 Kč
 ks
FomeiLeader Pro 10x42 ED Glass OY1862Dalekohled LEADER PRO ED je určen pro náročné uživatele a profesionály. ED Vícetechnologie + povrchová úprava čoček FMC - Phase coating zajišťuje nejvyšší ostrost a světelnost optiky dalekohledu v kategorii High Resolution. Hranoly vyrobené z materiáliu BaK4 jsou rovněž opatřeny povrchem Phase coating. Konstrukce optické soustavy zajišťuje široký úhel záběru. Světlenost optiky Leader umožňuje pozorování i v nejnáročnějších podmínkách, včetně nočního pozorování. Tělo dalekohledu je vyrobeno z polycarbonu, které je velmi pevné, ale hmotnost má nižší než hliník. Dalekohled ostří již od 2m!Méně7 990 Kč
 ks
FomeiForeman 8x56 OY2712Exklusivní řada loveckých dalekohledů FOMEI FOREMAN je vyráběna za použití Vícemateriálů nejvyšších kvalitativních parametrů. Všechny čočky objektivů i okulárů dalekohledu jsou opatřeny speciálními antiodraznými vrstvami HTC (High Transmission Coating). Hranoly dalekohledu jsou potaženy povlakem DEC (DiElectric Coating). Kombinace povlaků HTC/DEC zajišťuje maximální propustnost celé optické soustavy. Dalekohledy vynikají vysokou hranovou ostrostí obrazu a maximální celkovou propustností světla. To umožňuje používat dalekohledy i pro tzv. noční vidění. Vzhledem ke své vynikající světelné propustnosti využívají „zbytkového světla", jsou tedy vhodné i pro noční pozorování zvěře, oblohy apod. Tam, kde lidské oko vidí již pouze černý stín, jsou při pozorování dalekohledem FOMEI FOREMAN patrné i detaily. Tělo dalekohledu je plněno suchým dusíkem, což zabraňuje jeho orosení při náhlé změně teploty a také zajišťuje jeho voděodolnost (WATERPROOF). Dalekohled se díky své robustní konstrukci také řadí mezi dalekohledy, které mohou nést označení SHOCKPROOF ( nárazuvzdorné). Světelný průměr objektivů dalekohledu 56mm v kombinaci s 8x zvětšením nabízejí skvělé optické vlastnosti s maximální světelností a hranovou ostrostí obrazu i při velmi špatných světelných podmínkách.Méně9 490 Kč
 ks

Všechny uvedené ceny jsou včetně DPH.